boğa burcu kadını erkeği özellikleri

Boğa burcu, (Latince: Taurus, Boğa) burçlar kuşağının takımyıldızlarından biridir. Batısında Koç, doğusunda İkizler takımyıldızının arasında yer alır. Kuzeyinde Perseus ve Auriga (Arabacı takımyıldızı), güneydoğusunda Oryon, güneybatısında Eridanus ve Setus yer alır.

Marcus Manilius‘un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Boğa burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır.

Boğa gökteki yerini aldığında dürüst çiftçiler sakin yaşamlarını bırakıp toprakla yoğun bir mücadeleye girişirler. Bu mücadele sonunda Boğa onlara zafer şarkıları söyletmez belki ama dünyanın zenginliklerini sunar. Bu öyle bir savaştır ki Boğa’nın çocukları ne bir engelle karşılaştıklarında ara verirler ne de bıkkınlık gösterirler. Bu inatçı doğalarından dolayı bazen bu burçta doğanlar arasında sabanını bırakıp devlet yönetmeye soyunanlar da çıkar. Ve onlar ulaşılmamış mükemmelliğin peşinde koşarlar. Hem koca yürekli hem de koca cüsseli olurlar ama yüzlerine baktığınızda aşk tanrısı sanki orada yer etmiş gibidir.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

Zodyak Elementi: Toprak

Renk: Yeşil, Pembe

Zodyak Dörtlüsü: Sabit

Gün: Cuma, Pazartesi

Yönetici Gezegeni: Venüs

Uyumlu Olduğu Burçlar: Akrep , Yengeç

Şanslı Sayılar: 2, 6, 9, 12, 24

Tarihler: 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, istikrarlı

Zayıf Yönleri: İnatçı, sahiplenici, uzlaşmaz

Boğa burcunun sevdiği şeyler: Bahçıvanlık, yemek pişirme, müzik, romantizm, kaliteli giysiler, elle çalışmak

Boğa’nın sevmediği şeyler: Ani değişimler, komplikasyonlar, her türden güvensizlik, sentetik kumaşlar

Boğa, emeğinin meyvelerine değer veren, pratik ve sağlam temellere dayanan bir burçtur. Sevgi ve güzellikle çevrelenmek için güçlü bir arzuları vardır ve maddi dünya ile fiziksel zevklere çekilirler. Bu burçta doğan bireyler şehvetli ve dokunsaldır, birincil duyuları olarak dokunma ve tatmaya büyük önem verirler. Aynı zamanda istikrarlı ve muhafazakar olmakla bilinirler, bu da onları zodyakın en güvenilir burçlarından biri yapar. Boğalar seçimlerine bağlıdır ve kişisel tatmin noktasına ulaşana kadar tahammül ederler.

Boğa, Başak ve Oğlak gibi bir Dünya burcudur. Boğa ayakları yere basan, pratik ve gerçekçi bir bakış açısına sahiptir. Para kazanma ve tamamlanana kadar uzun vadeli projelere bağlı kalma yetenekleri vardır. Kararlılıkları ve bağlılıkları genellikle inatçılıkla karıştırılır, ancak sadece güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptirler. Boğa, sevdikleri insanların her zaman yanında oldukları için harika çalışanlar, uzun süreli arkadaşlar ve ortaklar edinir. Bununla birlikte, dünya görüşleri finansal istikrar arzularını etkilediğinden, dünyevi yapıları onları aşırı korumacı, muhafazakar veya materyalist yapabilir.

Boğa Burcu

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs, güzellik sevgisini, çekiciliği, tatmini, yaratıcılığı ve minnettarlığı etkiler. Bu hassas doğa onları harika aşçılar, bahçıvanlar, aşıklar ve sanatçılar yapar. Boğa burcu bireyleri sadıktır ve ani değişikliklerden, eleştiriden veya suçluluk duygusundan hoşlanmazlar. Bir şekilde diğer insanlara ve onların duygularına bağımlıdırlar ve belirli duyguları salıvermekte zorlanabilirler. Herhangi bir duygusal zorluğa rağmen Boğa burcu bireyleri, kaotik ve sağlıksız durumlarda pratik bir mantık sesi sağlama yeteneğine sahiptir.

Mitolojide Boğa

Boğa – mitolojide Gezici Boğa , Boğa en iyi arkadaşları tanrıça Hera’ya ihanet etti ve özgürlük arayışı içinde dünyayı dolaşmaya mahkum edildi. Boğa, sanki bir şey onlara sürekli olarak geçmiş mutluluklarını hatırlatıyormuş gibi bir huzursuzluk duygusu hisseder ve kendi dünyalarına çekilebilir, kendilerini yalnız ve gerçek benliklerinden kopuk hissedebilirler. Boğalar aşkı ve mutluluğu bulmak için dünyayı gezmeleri, bakış açılarını değiştirmeleri veya inanç sistemlerinde ve değerlerinde ayarlamalar yapmaları gerekir.

Boğa Burcu Aşk, Seks Ve Uyumluluk

Boğa Aşk Uyumluluğu

Bir Boğa ile ilişki içinde olmak söz konusu olduğunda sabır anahtardır. Son derece şehvetlidirler ve dokunma, koku alma ve tüm zevkli duyulara değer verirler, ancak aynı zamanda güvenli bir ortam yaratmak ve cinsel ilişki sırasında rahatlamak için zamana ihtiyaçları vardır. Sevdikleri kişiyle yeterince yakınlık geliştirdiklerinde, biraz yapışkan ve muhtaç hale gelebilirler, ancak yine de değişimi ve eşlerinin inisiyatiflerini kucaklarken pratik akıl yürütmeye güvenerek duygularını kontrol altında tutmaya çalışırlar.

Boğa burcu bireyleri genellikle entelektüel ihtiyaçlarını ve aile ve yakın arkadaşlarının beklentilerini karşılayabilecek sosyal çevrelerinden uzun vadeli partnerler seçerler. Geleneksel değerlere ve hayatın pratik yönlerine bağlı kalırlar, bu nedenle yetiştirilme tarzlarının temel beklentilerini karşılamayan eşleri nadiren seçerler. Boğa burcu bireyleri genellikle hediyeler ve maddi şeylerle dikkat çeker ve gösterir. Bununla birlikte, ahlaki kurallarına çok katı bir şekilde bağlı kalırlarsa ve maceracı olmayı veya tabuları keşfetmeyi reddederlerse, hüsrana uğrayabilirler ve ilişkilerinde tezahür edebilecek, nasıl çözeceklerini bilmedikleri öfke sorunlarıyla mücadele edebilirler. Boğa burcu için diğer zodyak işaretleri ile uyumluluk karmaşık olabilir.

Boğalar, fiziksel zevke, hazcılığa ve duygusal bağa değer veren bir burç olarak öne çıkarlar.

Boğa Arkadaşlar Ve Aile

Boğa Arkadaşlar ve Aile

Arkadaşlar – Boğa burcu bireyleri sadıktır ve her zaman bir dostluk eli uzatmaya isteklidirler, ancak başlangıçta yeni sosyal bağlantılar kurarak güven inşa edene kadar dış dünyaya kapalı olabilirler. Arkadaşlıklarının çoğu çocuklukta başlar ve ömür boyu sürer. Başka biriyle açık ve samimi bir bağ kurduktan sonra, zor zamanlarda bile ilişkiyi beslemek ve işlevsel hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Aile – Boğa burcu bireyleri için ev ve aile çok önemlidir. Çocuklar da dahil olmak üzere sevdikleriyle vakit geçirmeyi severler ve aile rutinlerine, gelenek ve göreneklerine saygı duyarlar. Hem aile hem de arkadaşlar için toplantılara ev sahipliği yapmaktan hoşlanırlar ve herkes eğleniyorsa bir oda dolusu insan için yemek pişirmekten çekinmezler. Boğalar aile etkinliklerine değer verir ve her fırsatta mevcuttur.

Boğa Burcu Kariyer Ve Para

masa başında evrakların arasında çalışan kadın

Boğa burcu bireyleri, parayı sevmeleri ve onu kazanmak için çok çalışmaya istekli olmaları ile tanınırlar. Hem çalışan hem de liderlik rollerinde güvenilir, çalışkan, sabırlı ve titizdirler. Belirli bir projeye odaklandıklarında, dışarıdan gelen dikkat dağıtıcı unsurlara aldırış etmeden ona sıkı sıkıya bağlı kalacaklardır. Kararlılık, çalışma rutinlerinde önemli bir faktördür. Kendi değer anlayışlarını oluşturmak ve lüks ama pratik bir yaşam tarzı elde etmek için maddi zevkler ve ödüller ararlar. Boğa burcu bireyleri için işleri bu amaç için bir araçtır.

Boğa, finans söz konusu olduğunda iyi organize edilmiş bir burçtur ve tüm faturalarını zamanında ödemeye öncelik verirler. Emekli maaşlarının sorumluluğunu üstlenirler ve kötü bir gün için para biriktirirler. Küçük veya büyük bir maaşla eşit derecede iyi idare edebilirler. Boğa burcu bireyleri için uygun meslekler arasında tarım, bankacılık, sanat ve aşçılık becerileri gerektiren herhangi bir kariyer yer alır.

Boğa BurcuAdam: Bir Aşığın Rehberi

ağaç altında telefonla oynayan adam

Güçlü, sadık ve cömert bir adam arıyorsanız, Boğa mükemmel bir seçimdir. Güvenilir, sabırlı ve aşkta şefkatlidir, her zaman karşılıklı bir duygusal bağ arar. Kendisiyle flört edenlerin ince imalarını ve müstehcen bakışlarını anlayacak biri değildir ve sanki birinin ilk adımı atmasını bekler gibi yanıt vermekte biraz yavaş olabilir. Her türlü yapaylıktan hoşlanmaz ve özellikle iltifatlar ve aşk ilanları söz konusu olduğunda samimi sohbetlere değer verir.

Boğa erkeğinin güven inşa etmek için zamana ihtiyacı vardır ve kalbini arayan herkes onu kazanmak için zaman ayırmaya hazır olmalıdır. Az konuşan bir adam olarak, bazen ona hiçbir şey dokunamazmış gibi anlaşılmaz görünebilir. Bir Boğa erkeğiyle çıkarken, popüler veya modaya uygun bir yer yerine rahat ve rahat bir yer seçmek kadar lezzetli bir ev yemeği her zaman güvenli bir bahistir. Doğaya ve sağduyuya döner ve seksi zamanı geldiğinde olması gereken bir şey olarak görür. Partnerine nadiren baskı uygular ve bunu arzulamaktan çok tadına varılması gereken bir deneyim olarak görür.

Sabit ve durağan karakterinin bir yönü, ihaneti affetme konusundaki potansiyel yeteneksizliğidir. Uzun vadede bir ortakla yerleşmek için gerçekten güvende hissetmesi gerekiyor.

Boğa Burcu Kadını: Bir Aşık Rehberi

ağaç altında telefonla oynayan kadın

Boğa kadınını baştan çıkarmak için onun romantizm duygusuna hitap etmek önemlidir. Biriyle bir ilişkiye girmeye karar vermiş olsalar bile, kur yapmak ve yavaş yavaş baştan çıkarmak isterler. İşlerin yavaş ilerlemesini tercih ederler ve seçimleri hakkında uzun uzun düşünmeden nadiren cinsel bir bağa atlarlar.

Boğa kadını, gerçek aşkı ve güvenliği arzular. Arzularına ve içgüdülerine hemen teslim olması pek olası değildir ve eğer biri onun kalbini kazanmak isterse, ona kur yapmak ve kendini rahat hissetmesini sağlamak için çok fazla zaman ve enerji harcamak zorunda kalacaktır. Bir kez aşık olduğunda sevecen, samimi, yakın ve sadık olur. Partneri ona sadık olduğu sürece yanında olmak. Güzel şeylere bir gözü var ve hayattaki sadeliği ve güzel şeyleri takdir ediyor. Ona yaklaşmanın en iyi yolu, keyifli paylaşılan anlar, mahremiyetine saygı, kaliteli yemek ve nazik bir dokunuştan geçer. Bu kadın çıkarken aceleye getirilmekten hoşlanmıyor ve zaman ayırmaya ihtiyacı var. Birinin yanında kendini rahat ve güvende hissettiğinde, kendini geri çekmeden hemen kalbini verecektir.

Boğa burcunun dikkate alması gereken uyumlu burçlar: Yengeç , Başak , Oğlak , Balık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Burçların Takıntıları Nelerdir?

Her insan farklı takıntılara sahip olabilir. Burçların takıntıları nedir bilirseniz; çevrenizdekileri de daha farklı gözlemleyebilir, çok daha isabetli yorumlarda bulunabilirsiniz. Peki hangi burç neye takıntılı?