Burcunuza Göre Enflasyona Nasıl Karşı Durabilirsiniz?
Burcunuza Göre Enflasyona Nasıl Karşı Durabilirsiniz?

Enflasyon artık sadece birkaç ülkeyi etkileyen bir endişe olmaktan çıktı… Son zamanlarda, bu fenomen tüm gezegende hissediliyor ve bizi mali durumumuzu daha iyi yönetmenin yollarını aramaya zorluyor. Ama burcunuzun size yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Peki burcunuza göre enflasyona nasıl hazırlanırsınız?

Her insanın kendi koşullarıyla başa çıkmanın ve finansal durumlarını idare etmenin benzersiz bir yolu vardır. Bazıları hayata karşı laissez-faire bir tavır sergiliyor ve ay sonunda bankalarında ne kadar paraları olduğu konusunda endişelenmiyor. Diğerleri ise her zaman iki yakayı bir araya getirmek için temkinli planlar yapıyor.

Koç Burcu

Koç, bağımsız, cesur ve tutkulu bir burçtur. Bu burçlar, harekete geçmek ve fikirlerini uygulamaya koymak için zaman kaybetmezler.

Ancak bu eğlenceyi seven ve maceracı kişiliğinde bir kusur vardır. Koç burcu şiddetle dürtüseldir. Yüreğine bir istek geldiğinde onu hemen tatmin etmelidirler! Aksi takdirde, meşhur huysuzlukları ön plana çıkarak etraflarındaki tüm uyumu kapar.

Bu nedenle, Koç için enflasyona hazırlanmanın en iyi yolu, ani alımlardan kaçınmaktır. Spontane ruhlarını cezbeden pazarlıklı kataloglardan abonelikten çıkarak harcamalarını önemli ölçüde azaltabilirler.

Koç, aylık bütçe planına bağlı kaldığı sürece hiçbir şey ters gidemez. Bu amaçla, yanlarında kredi kartları olmadan veya yanlarında sadece harcamalarını karşılayacak kadar nakit bulundurmadan işlerine devam edebilirler.

Boğa Burcu

Boğa, pratik ve aklı başında bir dünya burcudur. Zenginlik ve kendine değer verme tanrıçası Venüs tarafından yönetilir, bu nedenle bu burçları beş parasız bulmak çok nadirdir.

Bununla birlikte, Boğa’nın bir zayıflığı var: kaliteli ürünlere olan zevkleri. Lüks bir yaşam için çabalarlar ve her zaman en iyi şarabı, tasarımcı kıyafetlerini, özenle seçilmiş sanat eserlerini vb. satın alırlar.

Boğa, enflasyona daha iyi hazırlanmak istiyorsa, günlük küçük lükslerinin bir kısmından vazgeçmek zorunda kalacak. Bu travmatik bir uyum olmak zorunda değil! Sadece öğle yemeği molasında suşi ve akşam yemeğinde şampanyadan vazgeçerek, ay sonuna kadar birkaç kuruş tasarruf edebilecekler.

İkizler Burcu

İkizler burcu, yollarına çıkan her duruma uyum sağlama konusunda değerli bir yeteneğe sahiptir.

Bukalemunlar gibi, bu burçta doğan insanlar da içinde bulundukları koşullara göre kişiliklerini değiştirirler ki bu, enflasyonla mücadelede büyük bir avantajdır.

İkizler bir gün crème de la crème ile hobnobing yapabilir ve ertesi gün kutu erişte üzerinde herhangi bir rahatsızlık yaşamadan yemek yiyebilir. Ancak, ay sonunda paralarının bitmesini önlemek için kısa ve öz bir eylem planına ihtiyaç duyan dağınık beyinlere sahiptirler.

Enflasyonla mücadelede en iyi çözüm mali işlerini bir uzmana bırakmaktır. Bu sayede İkizler hayatlarını hiçbir endişe duymadan yaşamaya devam edebilirler.

Yengeç Burcu

Yengeç burçları hassas, besleyici ve yaratıcı bireylerdir . Maddi durumlarındansa gönül meseleleriyle uğraşmaktan daha rahatlar ama er ya da geç zamanı gelmeli.

Yengeç burçları, enflasyona hazırlanmak için ekstra uzaktan çalışma yapmaya başlayabilirler. Mali durumlarını iyileştirmenin yanı sıra, en sevdikleri aktivite olan evde kalmak için mükemmel bir bahaneleri olacak!

Aslan Burcu

Aslan cesur, tutkulu ve dışa dönüktür. Bu kişiler, hayattaki yüksek statülerine ve yüce emellerine layık, hiçbir kısıtlama olmaksızın tatmin edici bir yaşam hedeflerler.

Bununla birlikte, bu kişiler, para sorun olduğunda derecelerini düşürmek için mücadele ederler. Kalabalıktan sıyrılmaları, onları öne çıkaran o özel ışıltı sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeleri gerekiyor.

Yani para biriktirmek özgüvenlerine bir darbe olabilir. Enflasyona hazırlanmanın en iyi yolu karizmatik kişiliklerinden yararlanmak ve zam istemektir. Ve bu işe yaramazsa, her zaman tiyatroda, müzikte ya da birçok yeteneklerini sergileyen bir şeyde yan işler yapabilirler.

Başak Burcu

Başak burcu, mali durumlarını yönetmede yardıma ihtiyaç duyma olasılığı en düşük olanlardır. Enflasyon ve kriz zamanlarında oldukça yardımcı olan en kötü durum senaryosuna her zaman hazırlıklılar! Ancak günlük yaşamlarında pek kullanışlı değiller. Geleceğin ne getireceği konusunda sürekli endişelendiğinizi hayal edin!

Bu burçların enflasyona hazırlanmalarının en iyi yolu, en büyük yeteneklerini kullanmaktır: daha iyi bir tasarruf planı organize etmek ve planlamak. Dahası, Başaklar bunu yapmaktan heyecan duyacak! Zorlu bir sürece dayanmak için kimse bu zodyak işaretlerinden daha iyi olamaz. Konserve ton balığı ve erişte ile korkmadan sonsuza dek  yaşayabilirler.

Terazi Burcu

Tıpkı Boğa gibi Terazi de kendine değer vermenin ve güzelliğin gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Bu nedenle Terazi burçları, gelirlerinin çoğunun harcandığı güzel nesnelerle çevrelenmekten de keyif alırlar.

Ancak Terazi burçları, gerekirse birkaç lüks savurganlığından kendilerini alıkoyabilirler. Bununla birlikte, bu burçlar, partilerde, buluşmalarda ve arkadaşlarıyla dışarıda yemek yemede başarılı olan sosyal kelebeklerdir.

Para biriktirmenin en zor yanı, sosyal planlar olmadan evde kalmaktır. Bu nedenle, enflasyona hazırlanmanın en iyi yollarından biri hafta sonları için ev planları oluşturmaktır. Kulüplerde ve barlarda para harcamak yerine arkadaşlarını davet edebilir, masa oyunları oynayabilir ve ev sahipliği becerilerini ortaya çıkarabilirler.

Akrep Burcu

Akrep insanı krizlerden korkmaz. Yeraltı dünyasının ve yoğun dönüşümlerin gezegeni Pluto tarafından yönetilirler.

Bu nedenle enflasyon, Akrepler için endişe konusu değildir. Onları öldürmeyen şey güçlendirir. Ne de olsa en zorlu krizler, onların güçlü yanlarını ortaya çıkaran krizlerdir.

Bununla birlikte, Akreplerin enflasyona hazırlanmalarının bazı yolları vardır. Güvensiz olma ve zor zamanlarda başkalarından çekilme eğilimindedirler. Kendilerini dünyadan soyutlamak yerine, destek için topluluklarına yaslanabilirler.

Yay Burcu

Yay, finansal yönetim hakkında öğrenecek çok şey var. Bu kişiler detay odaklıdır, kararlı değildir ve işler zorlaştığında kolay yolu seçmeyi tercih ederler.

Ayrıca Yay yarın yokmuş gibi yaşar. Tüm paralarını sadece kendilerini şanslı hissettikleri için arkadaşlarıyla bir geziye veya piyangoya yada şans oyunlarına harcayabilirler.

Ancak, kriz zamanlarında idare etmek için pozitif ruhlarına güvenebilirler. Tüm paralarını önemsiz şeyler için harcamak yerine, birçok arkadaşından birinden yardım isteyebilir ve her bulutun bir umut ışığı olduğunu akıllarında tutabilirler.

Oğlak Burcu

Oğlak tutumlu bir kurtarıcıdır. İrade ve hırsları her zaman onları takip ettiğinden, daha yüksek bir amaç uğruna anlık zevklerini ertelemeye alışkındırlar.

Enflasyona hazırlanmanın harika bir yolu, günlük yaşamlarında sorunsuz bir şekilde gezinmek için uzun vadeli bir plan oluşturmaktır. Oğlak burçlarının amaçlamaya değer bir hedefleri varsa, kriz zamanlarını atlatmakta zorlanmazlar.

Kova Burcu

Kovalar, Dünya gezegeninin dünyevi deneyimlerinin ötesindedir. Bu burçlar inanılmaz derecede becerikli ve ileri görüşlüdür. Bu nedenle zor zamanlarda her zaman idare etmenin yollarını bulurlar.

Parlak zihinlerini ve üretici becerilerini kullanarak enflasyona hazırlanabilirler. Kovalar, bir an önce tasarruf etmelerine veya daha fazla para kazanmalarına yardımcı olan harika icatlar yapabilirler.

Balık Burcu

Balık burcu hassas ve hayalperesttir. Ancak, akılları bulutların üstünde çok fazla zaman harcıyorlar! Bu yüzden gerçek dünyada olup bitenlere ayak uyduramazlar.

Ancak hoşlarına gitsin ya da gitmesin, Balık diğer insanlar gibi çalışmalıdır. Yoksa enflasyon er ya da geç onları etkiler. Buna hazırlanmanın en iyi yolu, onların keskin sezgilerini takip etmektir. Bu burçlar, enflasyon sırasında bile doğru kararları vermelerine yardımcı olabilecek psişik yeteneklere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir