İkizler (Gemini) Burcu kadın erkek Özellikleri

İkizler burcu (Latince: Gemini), 21 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğanların İkizler takımyıldızının etkisinde olduğuna inanılan burç.

Marcus Manilius‘un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde İkizler burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır:

İkizler burcuna mensup olanlar hiçbir zaman karşılarındaki insanlardan fazla zahmet gerektiren ağır isteklerde bulunmazlar. Birlikteliğe önem verir, huzurlu bir hayat isterler. En önemli meziyetleri çalışmayı bir zevke dönüştürebilmeleridir. Davulların gürültüsü içinde devam eden savaşlarına acısı ve ihtiyarlığın kasvetinden uzak dururlar. Hür, rahat ve aşkın kollarında geçirdikleri hayatları hiç solmayan bir gençlik timsali gibidir. Onlar aynı zamanda yıldızlara giden yolların kâşifleridir. Sayılara dayalı ölçümlemelerle göklerin haritasını bize sunarlar. Ve yıldızların döngüsünü en iyi onlar bilirler. Doğa bile onların her alanda kendisine hizmete hazır olduğunu bildiğinden dehalarına hayrandır.

İkizler Burcu Genel Özellikler

İkizler (21 Mayıs - 20 Haziran)

Element: Hava

Renk: Açık Yeşil, Sarı

Nitelik: Değişken

Gün: Çarşamba

Gezegen: Merkür

Uyumlu Burç: Yay , Kova

Şanslı Sayı: 5, 7, 14, 23

Tarihler: 21 Mayıs – 20 Haziran

 

İkizler Kişilik Özellikleri

 

Güçlü Yönleri: Nazik, sevecen, meraklı, uyarlanabilir, hızlı öğrenme ve fikir alışverişinde bulunma yeteneği

Zayıf Yönleri: Gergin, tutarsız, kararsız

İkizler burcunun sevdiği şeyler: Müzik, kitaplar, dergiler, neredeyse herkesle sohbetler, şehirde kısa geziler

İkizler burcunun sevmediği şeyler: Yalnız kalmak, kapalı olmak, tekrar ve rutin

İkizler, iki farklı kişiliği bir arada temsil eden, onları anlamlı ve zeki yapan bir burçtur. Sosyal, iletişimsel ve her zaman eğlenceye hazırlar, ancak aniden ciddi, düşünceli ve huzursuz hale gelebilirler. Dünyaya olan merakları sınır tanımıyor ve genellikle görmek istedikleri her şeyi deneyimlemek için yeterli zamanları olmadığını düşünüyorlar.

Bir Hava burcu olarak İkizler, Terazi ve Kova ile birlikte zihnin tüm yönleriyle bağlantılıdır . İletişimi, yazmayı ve hareketi temsil eden Merkür bu burcu yönetir. İkizler burcunda doğan kişiler genellikle diğer yarısını özlüyormuş gibi hissederler, sürekli olarak yeni arkadaşlar, akıl hocaları, meslektaşlar ve ilişki kuracakları insanlar ararlar.

İkizler Burcu

Değişken ve açık fikirli olan ikizler, yazarlık ve gazetecilik gibi yaratıcı alanlarda öne çıkarlar ve ayrıca ticaret, sanat ve takım sporlarında da parlarlar. İkizler çok yönlü, meraklı, eğlenceyi seven ve dünyanın sunduğu her şeyi deneyimlemek için derin bir istekle doğmuşlardır.

İkizler – Sevecen İkizler – karakterlerinin kardeşliği, arkadaşlar arasındaki sevgiyi ve onarılması gereken farklılıkları kutlayan masum doğasını ifade eder. Bir kardeş, bir arkadaş ya da bir sevgili için canlarını vermeye her zaman hazırdırlar. İkizler, iletişim ve sözlü teması, partneriyle fiziksel temas kadar önemli görür. Entelektüel bir meydan okumaya her zaman hazırdırlar ve enerjileri ve zekaları ile boy ölçüşebilecek birini bulduklarında, sadık ve kalplerine değer vermeye kararlı hale gelirler. İkizler ilişkilerinde heyecana, çeşitliliğe ve tutkuya ihtiyaç duyarlar ve diğer yarısını aramak için çok zaman harcayabilirler.

İkizler Aşk, Seks Ve Uyumluluk

İkizler Aşk Uyumluluğu

Eğlenceli ve her zaman entelektüel bir meydan okumaya hazır olan ikizler, aşkı öncelikle iletişim ve sözlü temas yoluyla görür ve bunu partnerleriyle fiziksel temas kadar önemli görür. Bu ikisi birleştiğinde, engeller ortadan kalkıyor gibi görünüyor. Meraklı ve flört etmeye her zaman hazır olan bir İkizler, zekası ve enerjisiyle eşleşebilecek doğru kişiyi bulana kadar farklı sevgililerle çok zaman geçirebilir . Heyecana, çeşitliliğe ve tutkuya ihtiyaçları vardır ve doğru kişiyi bulduklarında – bir sevgili, bir arkadaş ve konuşacak biri bir arada – sadık olacaklar ve kalplerine her zaman değer vermeye kararlı olacaklar.

Herhangi bir İkizler burcunun aşk hayatındaki en büyük zorluk, özellikle yaşlandıkça ve zaten tekrarlayan bir yüzeysel veya hayal kırıklığı yaratan bağlar modunda olduklarını fark ettiklerinde, kalıcı duygusal bağlantılar bulmaktır. Bilgileri yaymak, derinlemesine araştırmak ve hataları, kusurları veya çözümleri ortaya çıkarmak için değil, bir görevde oldukları için kişilikleri fazla derinliğe izin vermiyor. Hayata göreceli bir hareket perspektifinden bakarlar, Güneş’in etrafında dönen, Dünya’nın bakış açısından ileri ve geri hareket eden, kendi yönlerinden asla emin olmayan kişilerdir.

İkizler keskin dönüşler yaparak onları sevenleri geride bırakabilir, ancak onlara ayak uydurabilen ve zamanla sevgi dolu bir temel oluşturabilen ortaklar vardır. Bir İkizler için uyumlu işaretler şunları içerir:

İkizler Arkadaşları Ve Ailesi

İkizler Arkadaşları ve Ailesi

Arkadaşlar – Güneşleri İkizler burcunda doğanlar son derece sosyaldirler ve özellikle genç üyeler olmak üzere arkadaşları ve aileleriyle vakit geçirmeyi severler. İkizler çok sayıda sosyal bağlantıya sahiptir ve sohbet etmeyi sever, anlayış arar ve her zaman iletişim kurmak için güçlü iradeli insanlar arar. Net bir kelime akışı olmadan, herhangi bir konuşmanın konusuna olan ilgilerini hızla kaybedecekler ve hareket halinde kalmaları gerekecek, paylaşılan bilgilerden ilham aldıklarını ve ilerlediklerini hissedecekler.

Aile – Aile, İkizler için çok önemlidir, özellikle de çocukları, onlarla güçlü bir duygusal bağ kurduktan sonra. Ancak ilişkilerinde istikrarsızlıkları ve beklentilerinin aşırı yüksek olması aile hayatına pek yansımamakta, aynı evi paylaştığı kişilere karşı daha mütevazı ve sakin bir yaklaşımları olduğu görülmektedir. Aile hayatının getirdiği sorumluluklar doğaları için zorlayıcı olsa da, aynı anda iki yerde olmanın sihirli bir yolunu bulacaklar ve her şeyi olması gerektiği gibi yapacaklar.

İkizler Kariyer Ve Para

İkizler Kariyeri

Sürekli entelektüel uyarılmaya ihtiyaç duyan bir İkizler için en uygun iş, beyinlerini zorlamak olmalıdır. Becerikli, yaratıcı ve genellikle dinamik bir çalışma ortamına ihtiyaç duyan ve ofiste yapılan çok sayıda sosyal bağlantıya sahip çok akıllı kişilerdir. Seçebilecekleri en iyi meslekler tüccarlar, mucitler, yazarlar, hatipler, vaizler ve avukatlardır. Onları her zaman hareket halinde ve meşgul tutarken özgürce iletişim kurma fırsatı veren herhangi bir kariyer mükemmel bir seçimdir. Çoklu görev, problem çözme ve yeni fikirleri hayata geçirme için hazırlanmışlardır. Onları rutine ya da parlamalarına izin vermeyen tekrarlayan bir göreve saplanıp bırakmayacak bir iş yerine ihtiyaçları var.

Pratiklik ve zevk arasında karar vermek İkizler için zor bir seçim olabilir. Paranın sadece gerekli bir kötülük olduğuna inansalar da, çoğu İkizler parayı nereden kazanacaklarını veya nasıl harcayacaklarını düşünmek için fazla zaman harcamazlar. Mali durumlarını kontrol altında ve düzenli tutmak için güçlü bir temele ihtiyaçları vardır ve bu da onlara çoğu zaman ihtiyaç duyduklarını bile bilmedikleri bir güven ve emniyet duygusu verir.

İkizler Erkeği: Bir Aşığın Rehberi

İkizler Adam

İkizler burcu erkeği coşkulu ve hayat doludur, sıkıcı anlarda asla hayal kırıklığına uğratmaz. Maceracı ve esprili, onu enerjik ve dinamik, kahkaha ve eğlence arayan biri için mükemmel bir ortak yapıyor. İkizler erkekleri doğal olarak konuşkan ve çapkındır ve onlarla halka açık toplantılarda, konferanslarda ve hatta trafik sıkışıklığında tanışabilirsiniz. Kişilikleri, onları tutarsız ama zeki ve başkaları için şaşırtıcı derecede çekici kılan düalizmle işaretlenmiştir. Bu adama tutunmak imkansızdır ve ona zihinsel uyarım ve çeşitliliğin yanı sıra yeterince özgürlük ve alan sağlayan bir ortağa ihtiyacı vardır. Onun kalbini kazanmak için kişi eğlenceli, teşvik edici, maceracı olmalı, şakalarına gülmeli ve her gün ondan bir şeyler öğrenmeye istekli olmalıdır. Belagatli doğasına rağmen bu, duyguları pek tartışmaya hazır bir adam değil.

İkizler burcu bir adamla seks yapmak harika bir deneyim olabilir, ancak partneri bunu denemek istemezse sıkılabilir. Hayattaki her şeyde olduğu gibi, cinsel ilişkiler söz konusu olduğunda da yeni deneyimlere, sözlü iletişime ve ifade özgürlüğüne ihtiyacı vardır.

İkizler Kadını: Bir Aşığın Rehberi

İkizler Kadını

Bir İkizler kadınını cezbetmek istiyorsanız, onun ikili doğasına ayak uydurabilmeniz gerekir. Bir an tutkulu ve nazikken, bir sonraki an mesafeli ve mesafeli olabilir. Bu, her zaman tasasız bir aşk hikayesi içinde kaybolmaya hazır olan, güvende kalmaya ve diğer insanlardan uzak durmaya yönelik doğal eğiliminin bir sonucudur. Bu kadın coşkulu, esprili, entelektüel ve yumuşak konuşuyor ve aynı zamanda son derece açık fikirli ve yeni biriyle tanışmaya her zaman hazır.

Bir İkizler kadını genellikle çok utangaç olmasa da, onunla ciddi ve kararlı bir ilişkiye girmek zaman ve sabır gerektirecektir. Bununla birlikte, cinsel ve entelektüel arzularını tatmin edebilecek bir erkek bulduğunda, bir aile kurmayı, evlenmeyi ve birlikte yaşlanmayı önerecek kişi olacaktır, ancak bu alışılmadık bir şekilde olabilir. Ona yeni şeyler öğretebilen ve ustaca gördüğü içgörülere sahip ortaklardan etkilenir. Seks hayatı anlatılacak bir hikaye ama sadece dinlemeye hazır olanlara, genellikle sonunda gerçek bir yakınlık kurmayı başardığı belirli bir kişiye.

İkizler burcu ile uyumlu burçlar: Koç, Aslan, Terazi , Kova, Yay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Burçların Takıntıları Nelerdir?

Her insan farklı takıntılara sahip olabilir. Burçların takıntıları nedir bilirseniz; çevrenizdekileri de daha farklı gözlemleyebilir, çok daha isabetli yorumlarda bulunabilirsiniz. Peki hangi burç neye takıntılı?